A különféle babcsírák a Kelet-ázsiai konyhák elterjedt alapanyagai. A mungobab csírája mellett a nagyobb szójabab csíra a legnépszerűbb. A csírák nagyjából egy hét alatt lesznek felhasználásra alkalmas méretűek. A szójacsíra is jóval egészségesebb és táplálóbb, mint a szója maga, emellett az elkészítése alig igényel energiát. Rizsbe, tavaszi tekercsbe, levesekbe, és más ételekbe is keverik. A Food &Wine ezúttal egy „szójacsíra spagetti” receptet közöl.
Budafok, egykori nevén Promontor ma az Etyek-Budai borvidék része. Már a XVI. században a borkereskedelem jelentős központja volt. A XIX. században szerepe tovább erősödött. Több száz borpince jött ekkor létre, magán-és állami tulajdonban. Közülük is kiemelkedő volt a pezsgőkészítő Palugyay család 25 pinceágból álló pincéje, amely ma a Hungarovin (Henkell) tulajdonát képezi. A többihez ide kattints!
Méghozzá elég alaposak voltak, hiszen a 2014-es Irsai Olviért, a '13-as chardonnay-t, a '14-es cabernet sauvignon rozét, a '13-as kadarkát és a 2011-es cabernet franc-t is megkóstolták.
Utóbbiról ez olvasható a Borháló Kecskemét oldalán: „A harmadlagos érlelési jegyek érezhetőek, tehát a frivol gyümölcsösségen már túlhaladt, komolyságot mutató bor. Összetett bor, mely mégis jól érthető és ez csak tovább növeli az értékét. A bor ízében enyhe zöldborsosság, valamint cigánymeggy keveredik. Az enyhe zöldborsosság egyébként a Cabernet Franc egyik védjegye. A sav és az alkohol szépen egyensúlyban van, ezért külön dicséret illeti. Közepes utóízzel zárul.”
A napfogyatkozás! Az MNO.hu-nak Mizser Attila, a Magyar Csillagászati Egyesület titkára azt mondta, hogy két óra húsz percen át figyelhetjük az égitestek együttállását. A jelenség Budapesten 9.39-kor kezdődik, és 11.59-ig tart, csúcspontja a fővárosban 10.48-kor következik be, amikor a Hold majdnem 60 százalékban eltakarja a Napot. Nem szükséges percenként követni az eseményeket, a szakértő inkább azt javasolja, hogy öt-tíz percenként nézzünk fel az égre.
Vigyázz, a napfogyatkozás-nézés olyan, mint a borfogyasztás, vezetés közben ne nagyon élj vele! Hogyha mégis, akkor jön a részeges napfogyatkozás! Mi szóltunk!
Mert sajnos már nem kapható. Viszont érdemes elolvasni róla Gazda Albert írását a Cinken. A villányi Kvassay Levente kétcabernet-s házasításáról van szó. „Ezt a 2012-es évjáratú vörösbort úgy hívták, hogy Ezám! – valamivel jobb, mintha latin neve lett volna, ahogy az legpörgősebb borvidékünk inkább és kevésbé kiemelkedő termelőinek csúcsborai esetében mind a mai napig szokásos –, és mindössze négyszáz-egynéhány palackot töltöttek tele belőle. Ezek azóta minden jel szerint elfogytak. Nincs ezen mit csodálkozni. Éspedig azért nincs, mert az ilyen igényű és színvonalú vörösöket nem kétezer-ötszáz forintért szokás forgalomba helyezni – amennyibe ez került, mikor még piacon volt –, hanem háromszor-négyszer ennyiért.”