Herczeg Ágnes porsztolta a Facebookra ezt a képet. „A metszés Tokajban, Balassa Istvánéknál, a maga természetes módján beindult! Na, nem biztos, hogy a legszakszerűbb módon, de azért aranyosak...”
A Nobilis Borblog Günzer Tamás Bocor küvéjét kóstolta, ami úgy tűnik jó választás lehet a könnyedebb villányi borok kedvelőinek. „Mély, intenzív rubin szín, intenzív fekete bogyó gyümölcsös illat, kissé fás, fanyar és erőteljesebb fűszeres jegyek, egy kis csoki” - írják.
Magyarországon még erőteljesen keresik a borászok a pinot noir helyét, karakterét és stílusát. Most egy burgundi stílust idéző bort kóstoltunk a Csobánci Bormanufaktúrától, mégpedig a Köveshegyi-dűlőből. Nekünk nagyon tetszett - írja a Metropol.hu
Korábban írtunk róla, hogy a franciaországi Les Citadelles du Vin borverseny fókuszában a magyar borok lesznek, de úgy tűnik egy másik külföldi rendezvényen is kitüntetett figyelmet kapnak majd! A Budavári Borfesztivál Facebook oldala arról számol be, hogy hightech kóstolózóna, 14 mesterkurzus és workshop és a legmenőbb szakértők fognak a magyar borokkal foglalkozni a ProWein szakkiállításon.
A Centurio Szőlőbirtok 2013-as tételeit bemutató írásból kiderül, hogy „Ludányi Balázs, a Centurio Szőlőbirtok fiatal borásza igen tetszetősre sikerült sort tett le az asztalra”.
Passopisciaro az Etna lábainál található kisváros, ahol minden a gasztriómiáról és a szőlőről szól. A vulkáni területen elhelyezkedő pincészetek közül, és nem mellesleg Szicíliában is, az egyik leghíresebb a Franchetti Vini. Hogyan néz ki egy szüret ezen a csodálatos tájon? Megnézhetitek a következő videón, melyet maga a birtok készített 2014-ben.
Szepsy Istvánt körülveszi valamiféle megnyugtató energia. Jönnek a szebbnél szebbnek mutatkozó borok is egymás után, közben egyszer csak órák teltek már el... S míg a mondanivaló, a konkrét üzenet lecsapódik, akár napok is eltelhetnek. Valahogy így van ez Szepsy Istvánnál, koreográfia és kínos modor nélkül. A mesternél a Táncoló Medve járt kóstolón.