Jégeső és fagy tette tönkre az évjáratot Franciaországban Várhatóan tíz százalékkal kevesebb bort állítanak elő Franciaországban az idén az előző évhez képest a szőlészeteket április óta sújtó viharos időjárás miatt. Champagne és a Loire-völgy is bajban van.
Megújult a BASF hazánkban egyedülálló szőlővédelmi betegség-előrejelző szolgáltatásaFagykár, lisztharmat, botritisz? Bármilyen szélsőséges tényezők tizedelik is a várható termést, ha előrelátóan felkészülünk rá, sokkal kisebb veszteséggel számolhatunk. Ehhez nyújt elengedhetetlen támogatást idén is a BASF, megújult szőlővédelmi betegség-előrejelző rendszerével.
Újabb heves jégeső verte el Burgundia szőlőültetvényeitKatasztrofális jégeső pusztított Chablis, Beaujolais és Cognac szőlőültetvényein. Az időjárás súlyos csapást mér idén a francia szőlőterületekre, kezdve az áprilisi fagyoktól, egészen a heves esőzésekig és a közelmúlt jeges záporaiig. Az egyik termelő „apokalipszisnek” nevezte a történteket.
Súlyos fagy csapott le BurgundiáraCudar időjárás fenyegeti a burgundiai és sok más francia borrégió szőlőültetvényeit. A hőmérséklet fagypont alá süllyedt az április 27-re virradó reggelen.
Áprilisi szüret az északi féltekénAz utóbbi napok időjárása több borvidéken is károkat okozott nemcsak hazánkban, hanem külföldön is elveszett a 2016-os termés egy része. A magyarországi fagy elsősorban a szőlőre, a dióra, az almára, a szilvára, a barackra, a meggyre, a cseresznyére és a krumplira is lecsapott.
Nem ment simán a 2015-ös évjárat Új-ZélandonA tavaszi fagyok nagymértékben csökkentették a tőkék hozamát Új-Zéland mindkét szigetén, de a megmaradt fürtök minőségére nem lehet panasza a borászoknak. Voltak nehézségek idén az országban, hiszen kevés volt a csapadék és a virágzáskor is léptek fel problémák. Lássuk a részleteket!
Bországgyűlés: bőséges lehet az idei szőlőtermésVince-nap váró - Ha a következő hetekben nem sújtja komoly fagy a szőlőket, idén vidám szüret várható, s bőségesen lesz bor - jövendölték a környékbeli hegyközségek szőlősgazdái és a borrendek az Ópusztaszeri Nemzeti Történelmi Emlékparkban vasárnap rendezett Bországgyűlésen.
Túl meleg a tél. Veszélyben a 2014-es évjárat?Prognózis - Ha tovább tart a meleg és a talaj is felmelegszik, beindulhat a nedvkeringés, sőt a rügyek is kifakadhatnak, ami már visszafordíthatatlan folyamat, egy hirtelen érkező erős fagy óriási károkat okozhat. A tartós téli hideg idő elmaradásával később növényvédelmi problémák is jelentkezhetnek, ugyanis a kártevők, gombák könnyebben áttelelnek és később nagyobb erőkkel tudják megtámadni a szőlőt.
Az őszi vetés, a csonthéjasok és a korán érő szőlőfajták károsodhattak a márciusi fagy soránFagykár - Borsod-Abaúj-Zemplén, Bács-Kiskun és Tolna megyében is jelentős károkat okozott, és főként a csonthéjasgyümölcs-ültetvényeket károsította a március közepi fagy, és hátráltatja az őszi vetésű szántóföldi növények fejlődését is az utóbbi hetek zord időjárása. AZ Irsai Olivér és a Csabagyöngye szőlőfajták valószínű kárt szenvedtek a fagy miatt.