Melyek a szőlő legfőbb kártevői és betegségei?Mint minden mezőgazdasági tevékenység, a szőlőtermesztés is meglehetősen kockázatos. Az időjárás kiszámíthatatlansága mellett számos betegség és kártevő is veszélyezteti az ültetvényeket.
Sakk-matt a szőlőlisztharmatnak!A szőlőlisztharmatot (sajnos) jól ismerjük. Tudjuk, hogy a mi klímánkon az érzékeny fajtáknál szinte mindig, a közepesen érzékeny fajtáknál pedig évjárattól függően erős fertőzéssel jelentkezik.
Megújult a BASF hazánkban egyedülálló szőlővédelmi betegség-előrejelző szolgáltatásaFagykár, lisztharmat, botritisz? Bármilyen szélsőséges tényezők tizedelik is a várható termést, ha előrelátóan felkészülünk rá, sokkal kisebb veszteséggel számolhatunk. Ehhez nyújt elengedhetetlen támogatást idén is a BASF, megújult szőlővédelmi betegség-előrejelző rendszerével.
Lisztharmat ellen ez jelenti a megoldás kulcsátA szőlő növényvédelmében a kórokozók „legdrágábbika”, legalábbis ami a rá elköltött pénz mennyiségét illeti, évről-évre a szőlőlisztharmat. Ezt a szőlő károsítót jól ismerjük. Tudjuk, hogy a mi klímánkon az érzékeny fajtáknál szinte mindig, a közepesen érzékeny fajtáknál pedig évjárattól függően igényel nagy odafigyelést.
Mobil alkalmazással a lisztharmat ellen?A szőlő- és borágazatban előforduló legnagyobb költségeket okozó betegség a lisztharmat. Ennek felismerésének megkönnyítésére készítettek mobil alkalmazást a University of Adelaide kutatói.
A romlás virágai - így pusztultak idén a szőlőkTöbb borvidékünkön is, a szokatlanul csok nyári csapadék miatt jelentős lisztharmat-fertőzésről panaszkodtak a borászok. Aki nem kezelte megfelelően az ültetvényt, úgy járt, mint az a gazda, akinek a földjén az alábbi fotók készültek.
Betegek szőlők, kevés lesz a borTízmilliárd forintnyi terméskiesést okozhatott a szőlőültetvényeken az idei csapadékos időjárás, illetve az átlagosnál nagyobb kórokozói kártétel. A legnagyobb károkat a szőlőlisztharmat idézte elő.
Dúzsi Tamás: nincsen komoly baj a lisztharmattal SzekszárdonIfj. Dúzsi Tamás cáfolja azokat a híreszteléseket, amelyek a szekszárdi szőlőültetvények butális lisztharmat-fertőzéséről szólnak. A borász Facebook bejegyzése szerint a fertőzöttség „nem borvidéki szintű probléma”.
Rájár a rúd az olasz borászokraNem elég, hogy az idei évben úgy tűnik nem tudják behozni Magyarországra az olcsó import borokat az olaszok, emellett még az időjárás sem kedvez nekik. A winenews.it hírei szerint betegségek fertőzték meg az olasz szőlőket.