Panaszkodnak a szőlőtermelőkAz idei szüreten alacsony felvásárlási árakra panaszkodnak a szőlősgazdák, több borvidéken is arról számoltak be az ágazat szereplői, hogy az árak nem mozdultak el a tavalyi szintről a szőlő jó minősége dacára.
Van, ahol tüntetéssel indult a szüretMindössze 80 forintért akarták felvásárolni a cserszegi fűszerest az Alföldön, ezért az alföldi gazdák Bócsa és Soltvadkert között 3 kilométeres szakaszon lezárták az út egyik sávját.
Elfogyott a pénze a Tokaj Kereskedőháznak?A hosszú távú fejlesztési program ellenére az állami tulajdonú Tokaj Kereskedőház heteken belül kifogyhat a pénzből. A felek optimisták, ám a források csak augusztus végéig elegendőek.
Csaknem a duplájára nőtt a szőlő felvásárlási ára 2000 ótaA borszőlő felvásárlási ára apróbb ingadozásokkal egyenletesen növekszik Magyaroroszágon. Az MTI infografikáján jól látszik, hogy a 2000-es 58,5 forintról mára 112 forintra nőtt a kilónkénti érték. Legolcsóbban 2004-ben lehetett szőlőt venni.
2500 forintot ad a legszebb aszúszemek kilójáért a Tokaj KerházIdén többet fizet a szőlőért a termelőknek a kizárólag állami tulajdonú Tokaj Kereskedőház Zrt., amely már a nyár elején meghirdette felvásárlási árait, amelyek a minőségtől függően differenciáltak, és magasabbak, mint tavaly.
Nem készít tokajit gyengébb minőségű szőlőből a Tokaj KereskedőházA magasabb minőségi elvárásoknak nem megfelelő alapanyagból készült borokat nem Tokajiként hozza forgalomba a jövőben az állami borászat, amely közzétette szőlőfelvásárlási ártáblázatát.
Ez már biztos: 2014 nem lesz jó évjáratSajnos a sok csapadék és a szokottnál kissé hűvösebb nyár miatt úgy tűnik, 2014 a legtöbb magyar borvidéken nem lesz a csúcsévjáratok között. Több helyen még várják a szőlők megfelelő cukorfokát.
Idén több hazai szőlő kerül a prés aláVárhatóan idén a tavalyinál nagyobb termést szüretelhetnek a gazdák - közölte a Földművelésügyi Minisztérium eredetvédelemért felelős helyettes államtitkára.
Kitiltják az olcsó olasz borokat a magyar piacrólAz eddigi maximum 15 napról 90-re növeli az importborok forgalomba hozatali engedélyeinek kiadási határidejét a kormány. Ezzel az idei szüret idejére gyakorlatilag kitiltják a legnagyobb részarányt képviselő, olcsó olasz borokat a magyar piacról.