Magyar csokinyuszik ugrálnak Új-Zélandig
Március 26. 07:19
A diósgyőri gyár, ami minden csokinyuszi és csokimikulás szülőhazája, 150 éves évfordulóját ünnepli. A gyár a Nestlé cégcsoport tagja és kifejezetten ezen két édesség gyártására specializálódott. Termékeiket 23 országban forgalmazzák, így a tenegerentúlon is hozzáférhetünk a magyar csokinyuszihoz.
A tengerentúli felvevő piacokra, nem egyszerű eljuttatni a csokifigurákat. Miskolcról holland kikötőkbe érkeznek először a csokik, majd egy hónapos hűtőházas utazást követően érik el Ausztrália és Új-Zéland partjait. Vannak olyan országok, ahol a húsvét minden más ünnep felé helyeződik, és a szállított csokinyuszik volumene akár a négyszeresére is nőhet.
Az országok ízlésvilága nagyon különbözik. Az európaiak édesszájúak, a japánok pedig étcsokoládé "fanok". Európába jellemzően 70-80%-ban készítenek tejcsokoládékat, és mindössze 10-15%-ban étcsokoládét.
„Angliában a karamellesebb alapízű és édesebb masszákból készült, míg a kontinens nyugati országaiban a magas kakaóvaj-tartalmú és a mogyorósabb alapízű figuráinkat fogyasztják. Magyarországon és a közép-európai térség országaiban pedig a kakaósabb alapízű termékeinket vásárolják az emberek” – számolt be Magyari Zoltán, a Nestlé diósgyőri gyárának termelésvezetője.
Sok-sok izgalmas és érdekes információ olvasható a teljes cikkben.