Fröccs

Miért fontos sertéshúst enni?

Május 28. 06:51
Sokan azt gondolják, hogy a sertéshús egészségtelen, azonban a Femina oldalán található cikk ezt megcáfolta. Ihász Katalin dietetikus szerint érdemes beilleszteni ezt a húsfélét is az étrendbe.
 
  • elsődleges fehérjeforrás
  • esszenciális aminosavat tartalmaz
  • hasznos vitaminforrás, B1-vitamin-tartalma más állatok húsához viszonyítva ötszörös mennyiségű
  • a húsban található vas sokkal könnyebben felszívódik a testben, mint a zöldség- és gabonafélékben lévő vas
  • érdemesebb zsírszegény húsokat vagy húsrészeket választani, és megfelelő konyhatechnológiával elkészíteni, mint főzés, párolás, grillezés, sütőzacskóban sütés, zöldséggel, gyümölccsel tűzdelés
  • hetente körülbelül kétszer, alkalmanként 8-10 dekagramm mennyiségben javaslt a sertéshús fogyasztás
  • a sovány sertéshús - comb, karaj vagy szűzpecsenye - nem tartalmaz sokkal több energiát, mint a baromfihús
A teljes cikket a Femina.hu oldalán elolvashatod.

Miért főznénk egészségtelenül, ha ugyanazokból az alapanyagokból, főzhetünk egészségesen is?

Május 27. 21:15
Ezt a kérdést teszi fel az Egy Szakács Naplója blog. Ha már főzünk, akkor a lehető legegészségesebb módon tegyük azt, és ne pazaroljuk az alapanyagainkban rejlő vitaminokat, és ásványi anyagokat. Nem fogok ódákat zengeni arról, hogy lenmagolajjal, és mindenféle bio termékkel főzzünk otthon, mert ez a blog nem az extrémitásokról szól, sokkal inkább arról, hogy hogyan dobhatjuk fel konyhánkat egy kis apró odafigyeléssel. Íme 5 tipp!

Így tusz féláron utazni a Somlóra

Május 27. 16:42
Féláron utazhatsz a Somlói Éjszakai Picetúrára. A MÁV 50 százalékos jegyet biztosít az eseményre ellátogató borrajogók számára. Hogyan tudod megváltani a jegyedet? Íme a szervezők infografikája:

Most már hivatalos, 50%-os MÁV kedvezmény a #pincetura2015-re bárhonnan az országból! Hogy is működik ez? Nézzétek meg...

Posted by Somlói Borok Boltja /Somló Wine Shop on 2015. május 27.

Szokatlan desszertek különleges ízekkel

Május 27. 14:27
Kaktuszfüge, tárkony, zsendice. Nem éppen tipikus hozzávalók, amikor desszertet készítünk. Azonban a Gourmet Fesztivál nem az átlagos ízekről szól. A különleges alapanyagokból nagy sikerű desszerteket alkottak a séfek a Millenárison.
 
A Villa Medici Krémsajttortát készített kaktuszfügehabbal, a Viator Apátsági Étterem fehércsokoládés tárkonymousse-szal lepte meg a közönséget, a Chianti pedig bodzás zsendicenyalóvával várta a vendégeket. A fogásokról a Borravaló.hu oldalán olvashattok egy beszámolót.

Olimpiai bajnok szurkol a lelkes amatőröknek

Május 27. 12:20
Az olimpiai bajnok kalapácsvető, Pars Krisztián szurkol a Nemzeti Bor Maraton Szombathelyi állomásán a futóknak. A verseny egyben egy világrekord kísérlet is, amelyben amatőr futók, borászok és hírességek is részt vesznek.
 

Olimpiai bajnokunk Pars Krisztián Szombathelyen szurkol a bormaratonosoknak a máris induló rajnál!

Posted by Nemzeti Bor Maraton on 2015. május 27.

A kávékészítés olyan, mint a borkészítés?

Május 27. 10:25
A kávékészítés nagyjából ugyanannyira összetett, bonyolult és tucatnyi lépésből álló folyamat, mint a borkészítés. S ahogy a bor esetében, már itt is az ültetvényen, a tőkén eldől minden - írja a HVG.hu. Csak a kávé esetében cserjék vannak, amelyek csak bizonyos tegerszint feletti magasságban és szélességi körön adnak minőségi termést. A kávécserjéket ugyanúgy metszeni kell, biztosítani a növény védelmét és a megfelelő tápanyagot.
 
"Ahogyan a jó bor, úgy a jó kávé karakteréért is a termőterület felelős: a napsütés, az időjárás, a növény fajtája, valamint az ültetvény elhelyezkedésének és a tengerszint fölötti magasságának harmonikus egyensúlya mind szerepet játszik benne." írja a HVG.hu. Ha még több érdekességet szeretnél megtudni a kávécserjéről, akkor a cikk folytatásáért kattints ide.

Brrr! Jönnek a laboratóriumi körülmények között előállított húsok?

Május 26. 21:57
A jövő húsai igazi izomrostokból állnának, vagyis teljesen megegyeznének a valódi húsokkal, ám laboratóriumokban állítanák elő őket. A biztatónak tartott első kísérleti eredmények már megvannak, de a módszer még drága. Ezért a kutatók most azon dolgoznak, hogy csökkentsék a „műhústermelés” költségeit - írja az Agrárszektor.hu.
 
A holland Maastricht Egyetemen először két évvel ezelőtt értek el átütő sikert, amikor 140 grammos hamburger húspogácsát állítottak elő laboratóriumi körülmények között. A közönség a kutatók szerint jól fogadta a terméket, és több neves ételkritikus sem érzett különbséget a hagyományos húspogácsákhoz képest. Az egyetem jelenleg azon dolgozik, hogy csökkentse a költségeket, és elérje azt, hogy maximum 65-70 dollár legyen az ilyen módon ”tenyésztett” hús kilónkénti ára.