Álláslehetőség: főállású ügyfélszolgálati munkatárs a Borkollégium és a Winelovers irodájábanEgy főállású ügyfélszolgálati munkatársat keres a Borkollégium és a Winelovers a budapesti irodába. Fiatal, dinamikus csapat és boros közeg a köbön.
Borászati adminisztrációs kötelezettségek: a pincekönyvKorábbi cikkeinkben bemutattuk (itt, itt és itt), hogy az Európai Unió jogszabályai által előírt adminisztrációs kötelezettségek milyen célokat szolgálnak, illetve azok teljesítését a hazai végrehajtási rendelkezések hogyan próbálják meg ésszerű és betartható keretek között tartani. Ezúttal a pincekönyvről lesz szó.
A termelési potenciállal kapcsolatos adminisztrációA borászati termékekhez kapcsolódó adminisztrációról előző cikkünkben elmondtuk, hogy annak szükségességét a termék sajátosságaiból adódóan mennyi tényező határozza meg. Az egyes adminisztrációs kötelezettségek forrása egyrészt lehet a közösségi jog, másrészt a tagállami szabályozás is.
Borászati adminisztráció A-tól Z-igA borjogot bemutató cikksorozatunkat egy új terület bemutatásával folytatjuk. A borászati termékek nyilvántartása és a kísérőokmányok szabályozása az ágazat napi ügyeit érintik, így a borral foglalkozó vállalkozások naponta találkoznak valamely részével.
Átalakuló közigazgatás a szőlő- és borágazatbanSummarium - Idén második alkalommal rendezték meg a Borjog és Bormarketing konferenciát, ahol a szabályozás és a marketing ismét egy platformon szólalt meg. Tulajdonképpen nincs is miért elválasztani a két fogalmat egymástól, hiszen ma már a borkereskedelem egyértelműen marketingszemléletűvé vált világszerte. Az eladhatóság, a versenyképesség olyan kulcskérdésekké váltak, mely fogalmakat a szabályozásnak és a marketingnek egyaránt magukénak kell vallaniuk. Az elmúlt időszakban a szabályozás területén jelentős változások történtek, amelyek az ágazat versenyképessége szempontjából egyaránt meghatározók.
Pince vagy íróasztal?Adminisztráció - A szőlő-bor ágazat bürokráciájának csökkentésére irányuló, hosszú ideje a Vidékfejlesztési Minisztérium vezetésével, a társtárcák, érintett hatóságok, szakmai szervezetek bevonásával 2010 óta tartó egyeztetések számos, a mindennapokban is érezhető könnyítéseket hoztak a szőlővel és borral foglalkozók számára. Ennek a cikknek az a célja, hogy az elért eredményeket csokorba szedje.
Változtak a pincekönyv-vezetés szabályai§ - 2013. március 8-án lépett hatályba a borászati termékek egységes bizonylatolási, nyilvántartási és elszámolási rendjéről szóló 27/2011. (IV. 12.) VM rendelet módosításáról szóló 14/2013. (III. 7.) VM rendelet. A borászok mindennapjait érintő kérdésekkel foglalkozó jogszabály több területen is változásokat hoz a napi gyakorlatban.
VM: Egyszerűbb lepárlási eljárások lesznekReform - Egyszerűsíti a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) a borászati melléktermékek (szőlőtörköly és seprő) kivonásával és lepárlásával összefüggő eljárásokat, hogy csökkentse a borászatok adminisztrációs terheit.
Elfogadta az Országgyűlés az új bortörvénytParagrafus - A szőlőtermesztésről és a borgazdálkodásról szóló törvény alapján 2013. augusztus 1-jétől az ültetvénytelepítési és -kivágási jogok átkerülnek a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivataltól a hegyközségekhez. Jelentősen nő a helyi hegybíró szerepe. Felgyorsulhat az ágazaton belüli adminisztráció, mert a szükséges döntéseket helyben hozhatják meg.