A prosecco 5 alig ismert hatása az egészségünkreA világ egyik legnépszerűbb itala nemcsak finom, de a szervezetünkre is pozitív hatással van.
Véd az elzsírosodástól a szőlő és a vörösborTáplálkozástudomány - Azt tudtuk, hogy a szőlő és a vörösbor az antioxidánsok és rezveratrol miatt kedvező hatást gyakorol szervezetünkre, most viszont egy új kutatásból kiderült, piceatannolt is tartalmaznak, mely az elhízást gátolja.
A zöld kávéFogyókúra - Különösen azok örülhetnek, akik a kávé élvezete mellett szívesen megszabadulnának néhány felesleges kilótól is.
A borecet helyreállítja az ízérzékelést!Egészség - A borecet nemcsak azért fontos alapanyag, mert antioxidánsokban bővelkedik, s így kedvező hatást gyakorol a szervezetre, hanem mert használata során visszanyerhetjük eredeti ízérzékelő képességünket, melyet eltompított a túlzásba vitt só és fűszerfogyasztás.
Olívaolaj, az antioxidáns forrásAlapanyag - Egészség - Gasztronómia - Mit jelent az "extra szűz" kifejezés? Miért nem alkalmas magas hőfokon történő sütésre? Tényleg csökkenti a rossz koleszterin szintjét? Olyan sokféle létezik belőle, mint a borokból?Rövid összeállítás az olívaolajról.
Csokimentes étrenddel hamarabb leszünk szívbetegekMinél több fekete csokoládét eszik valaki, annál védettebb a szív-és érbetegségek ellen - derül ki a Clinical Nutrition szakfolyóiratban közzétett vizsgálat eredményeiből. Akárcsak a vörösbor, a csoki alapanyaga, a kakaóbab is tartalmaz olyan flavonoidokat, polifenol vegyületeket, amelyek megakadályozzák a szabadgyökök garázdálkodását testünkben.
Zöld tea, az öregkori frissesség zálogaA rendszeresen zöld teát fogyasztó idős emberek tovább maradnak szellemileg frissek és önellátásra alkalmasak - állapították meg csaknem 14 ezer ember bevonásával készült tanulmányukban japán kutatók. A zöld tea antioxidánsokat tartalmaz, amelyek megvédik a sejteket azoktól a károsodásoktól, melyek betegségekhez vezethetnek.
Kávéval az egészségért?Mennyit igyunk egy nap? Egy-két-öt csészével? Fogyasszuk-e egyáltalán, hiszen azt mondják: nem egészséges. Az emberek többsége mégis kávézik, reggel, délben, sokan este is. Tönkreteszik ezzel a szervezetüket, vagy lehet, hogy épp ők a követendő példák?