Milyen bort ihatunk, ha ketogén diétát tartunk?Beszéljünk egy kicsit a “ketó” (pontosabban a ketózis-kompatibilis) borokról, illetve arról, hogy tanácsos-e egyáltalán alkoholt inni, ha diétázunk.
A világ jelenleg 50 legdrágább boraEgymillió forintos palackárral nem lehetett felkerülni, a borok háromnegyede Franciaországból érkezett, csendes fehérborok közül csak az édesek tudtak labdába rúgni. Íme a legirigyeltebbek listája.
Ha nem vigyázol, már a dugóhúzónál elronthatod a boros élménytA tökéletes élményhez a jó bor önmagában kevés. Az alábbiakban számba vesszük a szükséges kiegészítőket és adunk vásárlási tanácsokat is.
Nem akarunk édes bort inni?!Mély szomorúsággal gondolok vissza, a Borkollégium Kóstolósorozatának édes boros órája. Messze nem azért, ami a kóstolón történt, hanem pont azért, ami nem történt. Ugyanis, ami nem történt meg, az az érdeklődés volt.
Így válaszd ki a bor megfelelő hőmérsékletétA különböző szőlőfajtákból, különféle eljárásokkal készített könyed, testes, vagy épp desszertborok ideális fogyasztási hőmérséklete eltér egymástól. Infografikánk segít eligazodni, hogy melyik borstílushoz milyen hőfok illik.
Ez az 5 legdurvábban hízlaló ital!Talán kevesebben tudják, hogy az italok között szinte könnyebben találhatunk brutálisan hízlalóakat, mintha ételeket vizsgálnánk. Íme az öt legdurvább!
Somlói revolúció, Aranyló tokaji és Eper furmint - melyik lesz Magyarország tortája?A székesfehérvári Damniczki cukrászat Somlói revolúció, a budapesti Művész Kávéház Aranyló tokaji és ugyanennek a háznak az Eper furmint nevű tortáját választotta ki első körben a szakmai zsűri a Magyarország tortája versenyben.
Napfény íze - a palackba zárt történetHistória – Nem mindennapi történetet mesélt el Rácz Kinga, az Egri Korona Borház borásza, az egri bortermelésről, a Szépasszony völgyéről, arról, hogyan kezdték el 200 évvel ezelőtt az ősei a borkészítést Egerben, hogyan született a Napfény íze, amely egy igazi családi bor.
Tokaji Aszú vagy Jégbor?Desszertborok - A magyar bortörvény szerint a jégbor egy olyan meghatározott termőhelyről származó minőségi bor, amelyet túléretten, megfagyottan szüretelt és préselt szőlőbogyók felhasználásával készítenek és minimum 282 g/l cukrot tartalmaz. A hagyományok hiányán túl inkább klimatikus okai vannak a kevés magyar jégbornak, amely nem minden évben születhető, s az egész országban néhány száz litert készítenek belőle, meglehetősen borsos áron értékesítve.