Boltzár, távolságtartás, fake news az alkoholról – 100 éve is megfektette egy világjárvány a vendéglátástSzámos hasonlóságot mutatnak a mostaniakkal az 1918-ban kitört spanyolnátha idején hozott, vendéglátóipart érintő intézkedések. Igaz, akkor bónuszként jött mellé még egy kis meglepetés is.
Húsz éves mélyponton a világ borászataA világ bortermelése az idén várhatóan öt százalékkal 259 millió hektoliterre csökken, a legjelentősebb termelő a tavalyi évhez hasonlóan Olaszország lesz Franciaország és Spanyolország előtt - közölte csütörtökön a nemzetközi szőlészeti és borászati szervezet Párizsban.
A borászat olyan, mint a háború A hírek szerint idén emelkedni fognak hazánkban a borok kiskereskedelmi árai. De vajon mi mozgatja a borok árát? A szőlőtermesztés és borkészítés után megnéztük azt is, milyen költségekkel jár a borkereskedelem és az értékesítés.
Ezért emelnek idén árat a borászokA hírek szerint idén emelkedni fognak hazánkban a borok kiskereskedelmi árai. Vajon mi mozgatja a borok árát? Miért kerül annyiba egy bor, amennyibe? Miért van ekkora árkülönbség a minőségi borok közt? Ezeknek a kérdéseknek próbáltunk utána járni.
Klímaváltozás: itthon is jöhetnek az éjszakai szüretekArra próbáltunk választ kapni magyar borászoktól, hogy miként van hatással a szőlőre és a borra az éghajlat változása, és mit lehet tenni ellene. Ha lehet egyáltalán. A problémák hosszan sorolhatók, egyértelmű válasz pedig nem érkezett...
Kína bortermelésben is lenyomja EurópátFranciaországot megelőzve Kína lett 2014-ben a világ második legjelentősebb bortermelője 800 ezer hektárral, az első helyen továbbra is Spanyolország áll - közölte a nemzetközi szőlészeti és borászati szervezet Párizsban.
Eurómilliókat költünk arra, hogy eladjuk a magyar bortKözel 2,2 millió euró támogatást igényelhetnek hegyközségek, szőlészeti, borászati termelők a borászati termékek harmadik országokban 2015 és 2017 közötti promóciójához.
Komoly bajban van Micimackó!Évtizedek óta nem volt olyan alacsony a mézhozam Magyarországon, mint 2014-ben. Ez a szakemberek szerint elsősorban a kedvezőtlen időjárás következménye - írta a Népszava.
Felpörögni látszik a belföldi turizmusAz idei év első 9 hónapjában a többnapos belföldi utazások száma 3,4 százalékkal 11 millióra nőtt, és a turisztikai fogyasztás összességében 10 százalékkal volt magasabb mint egy évvel korábban.