A Borászportál.hu oldal süti fájlokat (cookie-kat) használ szolgáltatásai biztosításához. Az adatvédelmi információkról itt olvashat.
Elfogadás
Akikben nem fog csalódni
A védjegyrendszer tavalyi meghirdetése óta tíz gyártó - a Bolyhos Pálinka, a Brill Pálinkaház, a Csalló Pálinka Manufaktúra, az Etyeki Czimeres Pálinka, a Nobilis Pálinka, Sendula Zoltán, a Szigetköz Lelke Pálinkaház, a Prekop Pálinkamanufaktúra, a Téti Pálinkafőzde és a Zimek Manufaktúra összesen 35 terméke kapta meg a Pálinkavédjegy matricát.
|
A védjegyről bővebben
A Pálinkavédjegyet a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala 2011.okt.19-én kelt védjegyokiratában lajstromozta (védjegyokirat.pdf) A rendszer részletes működéséről a Pálinkavédjegy megfelelőség-tanúsító rendszer működési szabályzatában tájékozódhatnak, amit innen tölthet le.
A pálinka védjegy rendszer műszeres analitikai vizsgálattal alátámasztott érzékszervi bírálati rendszeren alapszik. A pálinka védjegy arról tájékoztatja a fogyasztót, hogy a pálinka átesett olyan műszeres analitikai vizsgálatokon, amelynek eredménye alapján megállapítható, hogy megfelel a jogszabályi elvárásoknak az összetétel vonatkozásában, továbbá érzékszervi bírálói minősítése is elérte a megkívánt szintet. A két feltétel együttes teljesülésekor kerülhet kiadásra a védjegy. A védjegy matricával jelzett palackokban, csak olyan pálinka lehet, amely pálinkaversenyeken ezüst, vagy aranyérmés minősítést kapna, mivel a minta érzékszervi vizsgálatát a 33/2010. (XI. 25.) VM rendelet – az országos pálinka- és törkölypálinka-versenyről, valamint az érzékszervi bírálók képzéséről – szerint kell elvégezni, és az a minta tekinthető érzékszervi vizsgálat szempontjából megfelelőnek, amely legalább 16 pontot ért el.
forrás: palinkavedjegy.hu
|