Előtérbe kerülnek a fehér és az édes borokÉvente átlagosan 30-32 liter bort iszunk meg, a borok közül az édesebb ízűek kedveltsége még mindig nagyobb. A prémiumkategóriás italokat elsősorban ajándékba adjuk – derült ki a Budapesti Gazdasági Főiskola Zalaegerszegi Intézetében rendezett bormarketing konferencián.
A klímaváltozással javulhat a magyar vörösborok minőségeA korábbinál kedvezőbb feltételeket teremthet a klímaváltozás a minőségi vörösborok készítéséhez Magyarországon a Pécsi Tudományegyetem Szőlészeti és Borászati Kutatóintézetének tudományos munkatársa szerint.
Torkos Csütörtök - idén is sikeres volt, jövőre is leszIdén hatodik alkalommal is nagy sikert aratott a Torkos Csütörtök akció: mintegy 200 ezer vendég torkoskodott 1200-nál is több hazai étteremben.
Pezsgők és kávék harmóniájaEddig csak a borokat és az ételeket párosították a jobb helyeken a sommelier-k, de újabban a pezsgőket és a kávékat is egymáshoz házasítják. Gulyás Csaba italszakértő szerint, ha az étkezés elején elfogyasztott pezsgő ízvilágát a zárásként felszolgált kávéhoz szeretnénk illeszteni, elsősorban a gyümölcsös, citrusos, esetleg gabonás zamatú kávékat részesítsük előnyben.
Franciaország lett a világ elsőszámú bortermelője 2010-benIsmét Franciaország volt a világ elsőszámú bortermelője 2010-ben, miután egy évvel korábban Olaszország megelőzte a rangsorban - derül ki az IWSR piackutató intézetnek a bordeaux-i Vinexpót szervező vállalat számára készített elemzéséből.
Százmillió a kicsik bormarketingjéreAz Agrármarketing Centrum (AMC) nettó 100 millió forintot különített el kifejezetten azzal a céllal, hogy a kistermelők projektjeit támogassa. A részvétel alapfeltétele, hogy a rendezvényeken minimum 10 borászat termékei vegyenek részt. Pályázni 30 százalék önrész megléte mellett társkiállítóként helyi, regionális, valamint országos rendezvényeken való megjelenés támogatására, valamint publikáció, kiadványkészítés költségeinek támogatására lehet.
Tizennégy új Michelin csillagot kaptak a brit és ír éttermekTizennégy új Michelin csillagot osztott ki brit és ír éttermeknek a térség gasztronómiai kalauzának idén századik alkalommal megjelent kiadványa. Rebecca Burr, a rangos kalauz főszerkesztője az éttermek gazdag sokszínűségét dicsérte a megszorított derékszíjú költségvetés és az ír gazdaság válsága közepette.
2010 legjobb éttermei hazánkbanA Balatontól nem messze található Somogy megyei Visz településen lévő Chateau Visz étterem nyerte el a Gösser Bock - Dining Guide Díjat és lett ezzel az év étterme 2010-ben. A díjátadó gálán kiosztották a különdíjakat és oklevéllel jutalmazták a döntőbe jutott top tíz éttemet, melyek a következők: Alabárdos, Aranyszarvas, Babel Delicate, Bock Bisztró, Chateau Visz, Costes, Csalogány 26, Fausto"s, Kistücsök, Onyx.
Mi újság a Balatonnál?Idén nyárra három új, négycsillagos wellness szálloda is megnyit a tó partján – adta hírül a Turizmus.com. A 36 szobás Zenit Hotel Balaton Vonyarcvashegyen, a 49 lakóegységes Hotel Bonvino Wine & Spa Badacsonyban, a vízparti, több mint 100 szobás Wellamarin Wellness Szálloda pedig Zamárdiban. Mivel a Balaton Borrégió a magyar borkultúra lelke, érdekes lehet számba venni, milyen beruházások zajlanak a borvidéki táj közelében, mivel kapcsolhatjuk majd össze balatoni bortúráinkat.