A kiegészítő jegyek kizárólag elővételben érhetőek el, 12 ezer forintért cserébe 20 ezer forint értékű külföldi- és csúcsbor kóstolást tesznek lehetővé, míg a csoportos jeggyel 80 ezer forint értékben kóstolhatsz, mindössze 40 ezer forintért. Ezek a kedvezmények azok számára is elérhetővé teszik a kóstolást és a borokról való tudásuk elmélyítését, akik eddig esetleg drágának találták ezeket a borokat. A teremben 100+ nemzetközi és hazai prémium tétel lesz megtalálható. A csúcsborok a hazai termelők által különlegesnek tartott prémium tételekből, míg a nemzetközi tételek a WSET nemzetközi borkurzusok tételeiből kerülnek kiválasztásra, és a kiállítói standokon nem lesznek elérhetőek.
A következő országokból érkeznek kimagasló, a borvidékekre jellemző vagyis tipikus tételek:
Argentína, Ausztrália, Ausztria, Chile, Dél-Afrika, Franciaország, Görögország, Grúzia, Luxembourg, Németország, Olaszország, Portugália, Spanyolország, Új-Zéland, USA
Érdemes kihasználnod a lehetőséget
ha csendesebb helyen, elmélyültebb kóstolásra vágysz, külön asztaloknál, egy-egy borra koncentrálva,
ha igazán különleges hazai tételekre szomjazol, és pincészetek legjavával koccintanál, ünnepelnél,
ha a nemzetközi felhozatal hoz lázba, és többet tanulnál ezekről a borokról,
ha WSET vizsgára készülsz, és úgy érzed, kellene még a gyakorlás és a külföldi borok kóstolási tapasztalata,
vagy ha egyszerűen csak nem bírsz ellenállni a remek ajánlatoknak.
Mi az, hogy csúcsbor?
A csúcsbor fogalma nincs egzaktan meghatározva, általában a pince legjobb boraként, zászlóshajójaként határozhatjuk meg. Egyfajta prémium válogatás: a legjobb dűlők, a legjobb tőkék, a legjobb hordók szelekciója, az a bor, amit a borász is a termékpiramisának csúcsára helyez. Vannak borászatok, ahol egyetlen ilyen tétel szerepel a kínálatban, de vannak olyanok is, ahol több csúcsbornak nevezett tételt készítenek. Természetesen előfordul, hogy a borász, a borokat értékelő szakértők és a fogyasztók más és más borokat tartanak csúcsbornak, és ezeknek a tételeknek az árazása is meglehetősen szerteágazó.
Milyen tulajdonságokkal rendelkezik egy csúcsbor?
"Sokszor az úgynevezett „nagy bor” jelenik meg a csúcsbor szinonimájaként. De mitől nagy egy bor? Testes, magas alkohollal bír, sok benne a tannin és a sav, erősen hordós, de gyümölcsös is, hosszú életű, jól érlelhető? Vagy legyen kifinomultabb, legyen erénye a komplexitás, az egyensúly? Vagy mindez együtt? Az, hogy egy adott borász ezen kérdésekhez hogyan közelít, még erősebben differenciálja a csúcsbor kategóriát."
Egy biztos: az olyan boros rendezvények mint a
Winelovers Grand, jó lehetőséget kínálnak arra, hogy egymással összevessük a pincészetek csúcsnak titulált tételeit, és kialakítsuk saját ízlés világunkat. Ha pedig emellett még a nemzetközi felhozatalra is van affinitásunk, ott a helyünk az év legnagyobb Winelovers rendezvényén!