Melyek a szőlő legfőbb kártevői és betegségei?Mint minden mezőgazdasági tevékenység, a szőlőtermesztés is meglehetősen kockázatos. Az időjárás kiszámíthatatlansága mellett számos betegség és kártevő is veszélyezteti az ültetvényeket.
Mit rejtenek az Eger város alatt kiterjedő riolittufa pincerendszerek?A magyar borvidékek közül Eger méltán tartozik a legismertebbek közé.
Kéknyelű, a világ egyik legfurcsább szőlőjeNővirágú, ezért rossz a hozama, a múlt században a legtöbb gazda szabadult volna tőle, mégis márkát építettek rá. Ha ennyi nem lenne elég, a cikkből az is kiderül, hogy talán nem is a Badacsony a szülőhazája, mégis szinte csak itt érzi jól magát.
A tokaji szőlőfajták: miért pont ők 6-an?A 19. század végén még több tucatnyian voltak, köztük vörösek, számuk aztán jó időre lecsökkent háromra, ma hatan vannak. Hat egyéniség, hat különálló történet.
A régi szép idők a Ménesi borvidéken: a kolnák történeteA határon túli borvidékek hagyományai számos érdekességet rejtenek. A kolnák története a ménesi borvidék fénykorába repíti vissza az érdeklődőt. A cikk a Borászportál és Vinoport 2020-as cikkíróversenyének egyik győztes írása, szerzője Nagy-Székely Bátor.
Mathiász János szobrára gyűjtenek a Budai CampusonA világhírű szőlőnemesítő-borász emlékének szeretnének adózni egy szoborral a Szent István Egyetem Budai Campusának vezetői, oktatói és dolgozói, valamint Mathiász Gábor dédunoka.
120 éve halt meg a filoxéra legyőzőjeTörténelem - Százhúsz éve, 1894. május 2-án halt meg Budapesten Miklós Gyula szőlész-borász, a magyar szőlőtermesztés újjászervezője a filoxérajárvány után, a magyar konyakipar létrehozója.