“A kékfrankos egy óriási kincs, mert hihetetlenül sokoldalú”Sokan még mindig ódzkodnak tőle, pedig a kékfrankos ma már egyáltalán nem az, aminek ötven évvel ezelőtt ismertük. Miben rejlik az ereje ennek a hazánkban legnagyobb területen termesztett szőlőfajtának? Egy szekszárdi, egy egri és egy soproni borászatot is megkérdeztünk arról, hogy miért olyan fontos számukra.
"Szeretek találkozni azokkal, akik a borok mögött állnak"Mit mondanak a bor importőrök? 4. rész Lisa McBain beszerzővel.
Már kereshetjük a polcokon a Füred OEM jelzésű kékfrankosokat isA Füred oltalom alatt álló eredetmegjelöléssel (Füred OEM) azokat a borokat lehet ellátni, amelyekhez a szőlőt 2023. augusztus 1. után szüretelték és az ötféle meghatározott kategória valamelyikébe beletartoznak.
Araz borvacsora Figula borokra hangolvaAz Araz Étterem által szervezett borvacsorák mindig különleges gasztro-élményt ígérnek. Barka Áron séf tökéletesen hangolja az ételeket a választott borokhoz - vagy választja a borokat a megálmodott ételekhez? Tulajdonképpen a sorrend mindegy is, a lényeg, hogy az ízek, textúrák és a látvány harmóniája mentén hozza létre emlékezetes párosításait.
Kedvenc szekszárdi boraink a csúcsbor terembőlA vörösborok nagy ünnepén, a Bordói Novemberen hazánk több borvidékéről kóstolhatunk vörösboros házasításokat, összesen mintegy 150 tételt. A Csúcsbor Terembe azokat várják, akik még ennél is többre vágynak, és egy-egy borvidék kiemelkedő tételeit ismernék meg. Ezúttal három kedvencünket mutatjuk be a szekszárdi borvidékről.
“A soproni bort szeretném visszahelyezni a boltok polcaira”Beszélgetés Hajdú Tamással, a Winelife Borászat tulajdonosával.
Bikavérről szóló szöveget kellett értelmezni az érettséginEgy a bikavérről szóló ismeretterjesztő szövegét kellett értelmezniük a diákoknak az idei középszintű magyarérettségi első felében. Ehhez 12 kérdést kaptak a diákok, különböző állításokról kellett eldönteniük, hogy igazak vagy hamisak-e. Ha már bikavér, mi is összeszedtünk néhány dolgot róla.
Kékfrankos – A kihagyott ziccerKözép-Európában (egyúttal a világon is) Magyarországon terem a legtöbb kékfrankos szőlő, és itt készül belőle legnagyobb mennyiségben bor is. Ezentúl hazánk kínálja a geológiai és klimatikus viszonyok legszélesebb spektrumát, ennek köszönhetően a fajta bora sokféleképpen készíthető el, így ki tudná elégíteni a most divatos trendeket. Az a tény, hogy a nemzetközi bormédiumokban megjelenő szakértők kifejezetten Ausztriához kötik a fajtát, azt jelenti, hogy mind stílusban, mind minőségben és marketingben van hová fejlődnünk, melyhez ezúton szeretnék hozzájárulni egy „sokat kóstolt” borturista szemszögéből.
Kékfrankosból készült borod van? Itt a lehetőség, hogy megmutasd a világnakNevezz kékfrankosoddal a Burgenlandi Borász csapatának borversenyére!