A Szeleshát dűlő területe komoly múlttal rendelkezik a szőlőtermesztés terén. Kétezer évre visszamenőleg a kezdetekben a kelták foglalkoztak itt szőlőtermesztéssel, borkészítéssel. Az első írásos emlékek a római időkből származnak amikor, a Római hadiút, a Limes, éppen a szőlőhegy alatt futott és jelentette a birodalom keleti határát. A bortermelés folyamatos volt a középkorban. Ezután a világháborúk során a birtokok kicsi parcellákra darabolódtak, a maradék tőkéket pedig a filoxéra vész pusztította ki. Így a terület egy része beerdősödött, a többit pedig különböző mezőgazdasági tevékenységekre használták fel, a szőlőtermesztés hagyománya itt csaknem teljes egészében „kipusztult” a szőlővel együtt.
1998-tól, felismerve a területben rejlő kedvező adottságokat, a Szeleshát elkezdte a felaprózódott területek újraegyesítését, a több mint 90 tulajdonostól való felvásárlását, ami jelenleg 50 hektár termőföldön 30 hektár szőlőültetvényt jelent. Ez a 30 hektár még az idei évben 40-re bővül a tervezett telepítésekkel. Jellegzetessége, hogy egybefüggő területről van szó, mely ekkora méretben nem csak a környéken számít ritkaságnak, hanem az egész országban.
A területen jelenleg termesztett fajták: Merlot, Kékfrankos, Pinot noir, Cabernet franc, Syrah, Cabernet sauvignon, valamint az idén először leszüretelt 0,3 hektáros Kadarka ültetvény. A következő ütemben egy új fajta kerül a választékba, idén telepítésre kerül ugyanis a szőlőbirtok első fehér fajtája, az Olaszrizling.
Maga a borászat eddig Várdombon kapott helyet, ám az idei évben felépült, és átadásra került a vadonatúj feldolgozó üzem, méghozzá a közvetlenül a dűlő alatt elterülő Lajvér területén. A modern, kétszintes épületben minden az új trendek szerint készült el, fiatalos, lendületes környezetet biztosítva mind az ott dolgozóknak, mind pedig az odalátogató vendégeknek. A helyszínen lehetőség van borvásárlásra, illetve borkóstolásra is, a kóstolóterem 25 fő részére kényelmes helyet kínál, jó hangulatban, szép környezetben, kizárólag a tulajdonosok, azaz a család által prezentált kóstolókra. Jó idő esetén a látogatók a kertben lévő pergola alatt is kipihenhetik a mindennapok fáradalmait néhány jó vörösbor kíséretében. A csoportok részére lehetőség nyílik a feldolgozóüzem megtekintésére, valamint a vendégek beleshetnek az éppen aktuális munkafolyamatokba is.
A remek elhelyezkedésnek köszönhetően a pincészet az év bármely szakában könnyedén megközelíthető. Nemcsak az üzem, de egy útpályázatnak hála nemsokára arra is lehetőség nyílik, hogy időjárástól függetlenül a szőlőbirtokot is megtekinthessék a látogatók.
A Szeleshát szeretettel vár mindenkit az oroszlán új, modern barlangjában, remélve, hogy a trónszerű székekben elhelyezkedve, a kellemes kilátást kémlelve és a remek vörösborokat kortyolva Önök is megérzik, hogy mi is az a
„Szeleshát-érzés”.