A 11. Borkonferencia három masterclass-ának sorában az elsőt Kamocsay Ákos, a Hilltop Neszmély főborásza tartotta az Irsai Olivér és cserszegi fűszeres fajtákról. Ezek a fajták a termelt mennyiség alapján a legjelentősebbek közé tartoznak: a cserszegi fűszeres teszi ki az ország szőlőtermő területeinek 6,4%-át, az Irsai pedig 4,2%-át.
Mindkét szőlőfajtából készült bor a Hilltop legnépszerűbb tételei közé tartozik hosszú évek óta.
A cserszegi fűszeres illatos fajta, virágos, szőlős, mézes jegyekkel. Könnyű, közepesen élénk savak és visszafogott alkohol jellemzi. Illatossága miatt házasítási partnerként is gyakran használják.
Az Irsai Olivér hazai nemesítésű fajta, és az egész világon kedvelik. A belőle készült üde, könnyed és ellenállhatatlanul illatos bor nélkül szinte elképzelhetetlen a nyár. Családfájának renoméját mi sem jelzi jobban, mint hogy a szintén népszerű cserszegi fűszeres felmenőjének tekinthető. Szülőatyja, Kocsis Pál a barátja fia után nevezte el a pozsonyi fehér és a csabagyöngye „szerelméből” született hibridjét.
A főborász a fajtaismereti áttekintő után beszélt még a Hilltop Érezd+ borpromóciós kampányáról is, amely – a palackokra kerülő aromakörök segítségével - nem titkoltan a fogyasztók edukációját is megcélozza. De nagyon fontos, hogy ne csak a fogyasztók, hanem a borászok is edukálódjanak: Kamocsay Ákos szerint ennél a két fajtánál ugyanis lényeges, hogy a borászok sokkal tudatosabban bánjanak velük.
Neszmélyi borvidék - Közelebb, mint gondolnád
A fogyasztók edukációja mellett a Hilltop azt is kiemelt fontossággal kezeli, hogy az adott régiókból származó, kiemelt minőséget képviselő termékek védelmet kapjanak. Ezt a védelmet szolgálják a
földrajzi árujelzők. A földrajzi árujelzők oltalmának lényege, hogy - a termékek minőségi jellemzői és származási területük között bizonyíthatóan fennálló kapcsolatot elismerve - fellépési lehetőséget biztosít mindazokkal szemben, akik az adott megjelölést jogosulatlanul használják.
A Hilltop oltalom alatt álló borainak is számos előírásnak kell megfelelnie, ilyen például azok színe, ízjegyei és az elkészítési eljárás, melynek eredményeként a palackokba kerülnek. Ezeknek a szigorú feltételeknek az eredményeképp pedig a borok címkéjén a „neszmélyi oltalom alatt álló” szöveg biztosítja a fogyasztót arról, hogy igazán minőségi nedűt talál a palackba zárva.