Asztali bor, mint kategória már eltűnt a címkékről. Azonban emléke még aktívan él bennünk is, habár nem voltunk soha nagy fogyasztói ennek a szegmensnek. Az asztali bor elnevezésről eddig nem jutott sok jó dolog az eszünkbe. Ezen azonban változtatott a Rethink Communications, akik rettentően "kezemfeje", mégis különösen ötletes címkékkel látták el a folyóborokat. Galéria!
A Wikipédia szerint asztali bornak nevezhető az osztályba sorolt és megyei fajtalistában szereplő borszőlőfajtákból származó, legalább 13 tömegszázalék természetes eredetű (szőlőből származó) cukrot tartalmazó ital. Minimálisan 9% a tényleges alkoholtartalma. Az asztali borok többnyire a síkvidéki telepítésű borszőlőből készített különösebb fajta- és tájjelleg nélküli tömegborok.
Névként alkalmazható általános vagy fantázianév, a borvidékre nem utaló termőhely, fajtanév külön-külön vagy együttesen. Ilyenek, például (a kedvenc részünk most jön): Pincemester, Asztali vörös, Asztali fehér, Kadét fehér, Lőrinc barát bora, Koccintós. És ezekhez nyilván mindenki hozzá tud fejben még tenni párat. Nos, azokból nem innánk. A lenti címkékkel ellátott butykosok tartalmát azonban simán megkóstolnánk!