A fröccs összetevői: minőségi bor + jó minőségű szóda = igazi jó fröccs
A bor tele van vitaminnal, ásványi anyagokkal, ha kevés mennyiségben fogyasztjuk, akkor egyértelműen jó hatással van a szervezetünkre. A szódát úgy állítják elő, hogy a vízben szén-dioxidot oldanak fel, így kerülnek bele a buborékok. Azonban semmilyen más hatása nincs a vízre, nem lesz tőle magasabb a kalória- vagy cukortartalma. A legtöbb szénsavas üdítőital azért van rossz hatással az egészségünkre, mert sok plusz kalória és adalékanyag van bennük - írja a
Házipatika.com.
A szénsavas víz valóban egy kicsit savasabb, mint a csendes víz, de a közhiedelemmel ellentétben nem okoz vesekövet, nem teszi tönkre a fogzománcot vagy „oldja ki” a kalciumot a csontokból.
Az egyik legkomolyabb egészségügyi probléma, amit a szénsavas víz okozhat, a puffadás és a gázképződés. Ám ezek a tünetek sem mutatkoznak meg mindenkinél, és a kialakulásának esélyét csökkenthetjük, ha nem isszuk túl gyorsan.
A habzóborok esetében ugyanaz történik, mint az egyszerű és szénsavas víz esetében. A csendes borban elnyeletik a szén-dioxidot. Így buborékok keletkeznek, de ez az alapborunk minőségét és egészségre gyakorolt hatását nem befolyásolja.
A meleg nyári napokon nincs is jobb szomjoltó, frissítő ital egy hosszúlépésnél. Ezután ne habozzunk, ha megkívánjuk, mert sem adalékanyagot, sem cukrot nem viszünk be a szervezetünkbe. Ellenben vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz jutunk.